بازاریابی دیجیتال در صنعت گردشگری

بازاریابی دیجیتال در صنعت گردشگری

به تازگی آمار های بسیاری درباره ی پیشرفته شدن بازار و روند های بازاریابی در زمینه هتلداری منتشر شده که نشان دهنده ی مسائل مختلفی شامل ربات های چک کننده تا جستجوی صوتی و هرگونه تبلیغاتی که فکر آن را بکنید در بر می گیرد.

این ها همه بخشی از ورود فناوری های بسیار جدید و نوین در زمینه ی صنعت هتلداری هستند که شامل انواع بلاک چین و اینترنت اشیاء نیز می شوند.

سرمایه گذاری کردن هتل ها در زمینه کانال های ارتباطی باعث شده تا بازاریابی پر رونق تر شده و موجب افزایش بازده سرمایه گذاری ها شود.

در ابتدا روند تغییر صنعت هتلداری از سنتی به پیشرفته از سال 2017 آغاز شد و 2017 را سال تلاش هتل ها به جهت شخصی کردن خدمات و سرویس های خود به صورت گسترده تبدیل کرد. در طی این عملیات مهمانان به راحتی می توانند با استفاده از تلفن های هوشمند خود و اپلیکیشن های مربوط به هتلی که در آن اقامت دارند، از سرویس های آنلاین و جذابی که برایشان در طول دوره اقامت در نظر گرفته شده بهره مند شوند. پس از گذشت یک سال در سال 2018 با ورود حجم زیادی از هتلداران به بازاریابی دیجیتال در صنعت هتلداری، استفاده از روش های سنتی رو به افول گرایید و همه گیری هرچه بیشتر تلفن های هوشمند روند رو به رشد به خود گرفت!.

ایجاد ربات های گفتگو در هتل ها

بهتر است به جهت داشتن بازاریابی دیجیتالی موفق در صنعت هتلداری، از ربات های چت کننده در وب سایت هتل ها استفاده نمایید که سبب افزایش جذب مشتری و فزونی خدمات هتل برای مشتریان به عنوان یک کانال ارتباطی جدید برای فروش ها می شود؛ همانطور هم که تاکنون در صنعت هتلداری مشاهده کردید، این گونه ربات ها از سال 2018 وجود داشته و بسیار معروف گشته اند.

تبلیغات کوتاه

از تبلیغات بامپر خبر دارید؟؛ تبلیغاتی که در حدود چند ثانیه به شما در مورد یک کسب و کار یا حتی هتل اطلاعاتی به شما می دهند و در میان برنامه های شبکه های پخش آنلاین مانند آپارات، فیلیمو و دیگر برنامه های نظیر این برنامه ظاهر می شوند!. باید توجه داشته باشید تبلیغات با محتوای ویدئویی کوتا حداکثر تا 15 ثانیه هستند و استفاده درست از آن باعث افزایش بازاریابی دیجیتال در صنعت گردشگری می شود.

تاثیرات شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید

جهت جذب گردشگران بیشتر و داشتن بازاریابی بهتر، استفاده از شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، فیسبوک و توئیتر امری کاملا عادی است. اکثر بازاریاب های گردشگری نیز جهت داشتن بازاریابی گردشگری بهتر هم اکنون دست به ساختن یک صفحه در فضای مجازی زده اند تا با استفاده از آن و نمایش نقاط و ویژگی های منحصر به فرد خود به جذب بیشتر گردشگر کمک کنند. به طور تقریبی هر کاربر دست کم 300 مطلب را در روز از بین هزاران مطلبی که پست می شود مشاهده می کند و اگر در انتخاب دسته بندی مطالب و پست ها دقت کرده باشد و شما نیز به عنوان بازاریاب از هشتگ های معقول استفاده کرده باشید، امکان دیده شدن صفحه تان چندین برابر خواهد شد!.

از افراد معروف برای کار خود کمک بگیرید

امروزه معروف شدن به سادگی ایجاد یک پروفایل اینستاگرامی می باشد و هر فردی با تولید محتوای زیبا و درست می تواند به سطح تعامل بالایی با افراد برسد، این را به یاد داشته باشید که به راحتی می توان با پرداخت مبلغی ناچیز، کار خود را از طریق افراد معروف شده تبلیغ کنید و آن ها نیز با فالوور هایی اعتماد کامل و حس آشنایی با آن ها دارند در مورد کسب و کار شما صحبت و تبلیغ کرده و موجب بازاریابی بهتر خواهند شد.


ارسال پاسخ